ABD’Lİ İLAÇ FİRMASI PFİZER AÇIKLADI! COVİD-19 AŞISININ ETKİSİ…

ABD’li ilaç firması Pfizer Covid-19 aşısının etkili olup olmadığı hakkında ki araştırmalarının ekim ayının sonunda tespit edilebilir hale geleceğini açıkladı.

NEW ABD’li ilaç firması Pfizer, üzerinde çalıştıkları yeni tip koronavirüs (Covid-19) aşısının etkisini ekim ayının sonunda tespit edebileceklerini duyurdu.

Yeni ABD ilaç şirketi Pfizer, üzerinde çalıştıkları yeni tip koronavirüs aşısının (Kovid-19) etkili olup olmadığını Ekim ayı sonuna kadar belirleyebileceğini duyurdu. Pfizer CEO’su Bourla, şirketin aşının etkili olup olmadığını Ekim ayı sonuna kadar belirlemesinin beklendiğini belirterek, aşının onaylanması ve dağıtımı için hazırlıklara başladığını söyledi. Üçüncü ve son aşamasına gelen aşı 18 ile 85 yaşları arasında 30.000 gönüllüyü test etmeye başladığını ve denek sayısını 44.000’e çıkarmayı düşündüklerini belirterek, 16 yaşındaki grup ve kronik hastalıkları olanlar için olası koronavirüs aşısını da deneyeceklerini belirtti.

Bourla, aşının üretimine de başladıklarını ve başarılı olduğunun kanıtlanması durumunda yüz binlerce doz aşının dağıtıma hazır olacağını iletti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir