Bakandan bedava tablet dağıtım uygulama açıklaması Son Dakika!

SON DAKİKA: Ziya Selçuk’tan 500 bin bedava tablet dağıtım uygulaması açıklaması! 2020 yılında kimlere ücretsiz tablet bilgisayar dağıtılacak ve nasıl başvurulacak?

Ekonomik durumu kötü olan öğrencilerin başlattığı ve ülke geneline yayılan uzaktan eğitim seferberliğine ilişkin son dakika haberleri ve tebliğler gelmeye devam ediyor. Bedava tablet dağıtımıyla ilgili son açıklama ise Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapıldı. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı 500 bin bedava tablet dağıtımı ile ilgili detayları paylaşan Ziya Selçuk, tabletlerin önümüzdeki haftadan itibaren belirli koşullarda öğrencilere dağıtılacağını iddia etti. Bilindiği gibi ücretsiz tablet, bilgisayar ve dizüstü bilgisayarlar ülke genelinde çeşitli belediyeler ve sivil toplum kuruluşları tarafından dağıtılmaktadır. 500 bin bedava tablet dağıtımı Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılacak.

500 BİN ÜCRETSİZ TABLET DAĞITIMI NASIL BAŞVURULACAK VE KİME DAĞITILACAK?

Erdoğan’ın ücretsiz tablet dağıtımı konusunda konuşan Bakan Ziya Selçuk, “Bakanlık olarak 500 bin öğrenciye tablet vereceğiz. Muhtaç öğrencilerin gelir düzeyi, okul çağındaki kardeş sayısı gibi kriterler belirledik, yüz yüze eğitime katılım durumu Önümüzdeki haftadan itibaren cihazların dağıtım süreci milli eğitim müdürlükleri tarafından koordine edilecek ve okullar tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacaktır.
ÜCRETSİZ TABLET NASIL ALINIR, BAŞVURU FORMUNU VE LİNKİ NEREDEN GÖRMELİDİR?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) çatısı altında toplanan tablet, dizüstü bilgisayar ve bilgisayar yardımına ek olarak, bazı belediyeler tabletleri doğrudan öğrencilere dağıtmaktadır. Haberimiz sayesinde 2020 uzaktan eğitim kampanyasının ekranı ve koşulları hakkında bilgi alabilir, tablet ve bilgisayarsız uygulama, kimlerin başvurabileceğini ve diğer tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir