kanada silah ambargosu

Kanada’nın silah ambargosu sonrası SİHA’lar için işlem mi yapıldı? Bayraktar’dan dikkat çeken paylaşım

Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Bayraktar TB2 ile ilgili yeni bir test yaptıklarını Twitter’da paylaştı. Gönderide SİHA’nın kamera sisteminin kapatılması dikkat çekti. Bu durum, Kanada’nın silah ambargosu sonrası alternatif olarak görülen ASELSAN’ın ürettiği CATS kamera sistemlerinin test edildiği iddiasını gündeme getirdi.
Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabından Bayraktar TB2’ler ile ilgili merak edilen bir yazı paylaştı. Silahlanma konusunda yapılan çalışmalara ilişkin fotoğrafları paylaşan Bayraktar, “Cumhuriyetimizin ilanının 97. yılı arifesinde Bayraktar TB2 ile yeni denemeler yaptık. Cumhuriyetimizin geleceği için gökler Göklerimizde Mutlu ve Özgür ifadelerini kullandı.

KAMERA DETAYI DİKKAT ÇEKTİ

Paylaşılan fotoğraflardan birinde Bayraktar TB2’de kamera sisteminin bulunduğu yerin kapatılması dikkatlerden kaçmadı. Başka bir fotoğrafta Selçuk Bayraktar ve kontrol ekibine komuta odasında ASELSAN Genel Müdürü Haluk Görgün’ün eşlik ettiği görüldü.

ASELSAN ÜRETİLEN KAMERALAR TEST EDİLİR Mİ?

Bu da akla Kanada’nın Türkiye’ye bazı teknoloji ihracatı için çalışma izninin CATS kamera sistemine geçici olarak durması için İHA’ların entegrasyonuna getirildi. Fotoğraflarda detaylar, yıllarca geliştirilen ASELSAN yapımı CATS Hedefleme ve Takip Sistemi Bayraktar. Dağlık Karabağ’ın Türkiye’ye ‘İHA ekipmanı’ satışını askıya aldı. Türkiye özellikle elektro-optik ve kızılötesi kamera sistemlerinin ANKA ve Kanada Bayraktar Wescam TB2 gibi üretim platformlarını kullanıyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir