Son dakika! | Ankara Valiliği’nden uyarı: Kuvvetli sağanak ve fırtınaya dikkat!

Ankara Valiliği, kentin batısındaki il genelinde gök gürültülü fırtına ve şiddetli rüzgar ve fırtınaların görülebileceği konusunda vatandaşları uyardı.

Valilikten yapılan açıklamada, Ankara’nın batı ilçelerinde yarın sabahtan itibaren şiddetli yağışlar ve kuvvetli rüzgar ve fırtınaların görüleceği belirtildi.

Açıklamada vatandaşlar, ani sel, su baskını ve çatıların patlaması gibi risklere karşı temkinli ve temkinli olmaları konusunda uyarıldı.

İZMİR’DE SAĞANAK VE DOLU YAĞIŞI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün İzmir merkez ve batısındaki kuvvetli ve elektriksel fırtınaların yerel olarak uyarılmasının ardından Urla’da dolu yağışı etkili oldu. Vatandaşlar araçlarına halı koyarak önlem alırken, sağanağın gece geç saatlere kadar şehirde etkili olması bekleniyor.

İzmir’in kuzey ve doğu ilçelerinde Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü’nden yerel dolu ve fırtına uyarısının ardından beklenen yağmur ve dolu, kentte 16.15’te başladı. Şiddetli yağmur nedeniyle bazı Urla ve Menemen vatandaşları araçlarına halı yerleştirerek tedbiri anlamaya çalıştı.

Tüm nüfusun etkili olduğu Narlıdere ve Balçova’da sürücüler trafikte hareket etmekte zorlandı. Şehirde şiddetli yağmurun gece geç saatlere kadar etkili olması beklenirken, yetkililer mevcut baskınla ilgili ciddi bir bildirim almadıklarını ve hava uyarılarının ardından alarma geçtiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir