SON DAKİKA! Kamu kurumlarında HES Kodu dönemi başladı!

Son dakika gelişme … Kamu kurumlarında yeni dönem bugün başladı. Vatandaşların kamu kurumlarında faaliyet gösterebilmeleri için artık HES Koduna sahip olmaları gerekmektedir. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge sonrasında HES kodu tüm kamu kurum ve kuruluşlarında zorunlu hale getirildi. Üsküdar Kaymakamı Mustafa Sefa Demiryürek, kaymakamlık binası girişinde HES kodunu kontrol ederek vatandaşları bilgilendirdi.
İHA

Ülkemizde koronavirüs ile mücadele alanında yeni önlemler alınmaya devam ediyor. Yeni normal dönemde koronavirüsle mücadele alanında alınan önlemlere bir yenisi daha eklendi.
SON DAKİKA: Kamu kurumlarında HES Kodu dönemi başladı!

İçişleri Bakanlığı’nın 23 Eylül 2020 tarihli Hayat Eve Sığar Kanunu (HES) tarafından yayınlanan genelgesinin ardından, Hükümet, Kaymakamlıklar, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü, Kat Mülkiyet ve Tapu Müdürlüğü II. Bölge Müdürlüğü, İlçe Nüfus Müdürlükleri ve İlçe Tapu Müdürlüklerine atanma ve bu kurumlara kabul talepleri öncesinde mecburi kullanımına karar verilmiştir.
SON DAKİKA: Kamu kurumlarında HES Kodu dönemi başladı!

Kararın ardından Üsküdar Kaymakamı Mustafa Sefa Demiryürek, kaymakamlık binası girişinde işlemlerini gerçekleştirmek için gelen vatandaşların HES kodunu doğrulayarak bilgilendirdi.
SON DAKİKA: Kamu kurumlarında HES Kodu dönemi başladı!

HES yasasının uygulanmasının izlenmesi konusunda açıklamalarda bulunan Üsküdar Kaymakamı Mustafa Sefa Demiryürek, “HES” kodunun tüm kamu kurum ve kuruluşlarının girişlerinde zorunlu hale getirilmesinin ilk günü İçişleri Bakanlığımızın genelgesi ve İstanbul Valiliğimizin talimatları ile personel girişlerini ve vatandaşların girişlerini ayırdık.Personel girişinde ben dahil tüm meslektaşlarımız HES kod uygulamamızı gösteriyor Vatandaşlarımız, herhangi bir tıkanıklığı önlemek için, cep telefonundaki barkodu okutarak “HES” kodu uygulamasına alınacak. HES kodunu alamayan vatandaşlarımız buraya girebilecek “dedi.
SON DAKİKA: Kamu kurumlarında HES Kodu dönemi başladı!

KOD NASIL ALINIR?

1- “Hayat Eve Sığar” uygulamasında “HES kodlu işlemler” bölümüne giriniz. “HES Kodu Oluştur” butonuna tıklayın. …

2- SMS yöntemi ile HES yazıp boşluk bırakarak; T.R. …

Gösterir; HES 12345678901 1234 17. …

3- HES kodunuzu e-Devlet sistemi üzerinden de edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir