Son dakika! Okul öncesi eğitim kurumlarında yüz yüze eğitimin detayları belli oldu

Son dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), okul öncesi eğitim kurumlarının tamamında yüz yüze eğitimin haftada 5 gün ve günde 6 saat etkinlik yapılacağını belirtti.

MEB, yüz yüze ve uzaktan eğitimde kademeli geçiş planı doğrultusunda 12 Ekim’de başlayacak olan ikinci aşama uygulama programının detaylarını 81’e gönderdiği mektupta paylaştı.

Sonuç olarak ilkokul 1., 2., 3. ve 4. sınıflar, haftada 2 gün, haftada 2 gün olmak üzere toplam 12 ders (2 gün, 6 6), haftada 2 gün imam hatip ortaokullarında, a toplam 14 ders (2 gün) 7, 7) uygulanacak.

Lise hazırlık sınıflarında ve 12. sınıflarda haftada 2 gün toplam 16 saat (2 gün, 8 8) öğretim verilecektir.

Dersler, öğrencinin büyüklüğüne göre sosyal mesafeye göre gruplara ayrılacak, her dersin süresi 30 dakika ve dersler arası dinlenme süresi 10 dakika olacaktır.

Ayrıca valinin kararıyla cumartesi günleri ilk ve orta okullarda yüz yüze eğitim faaliyetleri düzenlenecek.

Tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, haftada 5 gün ve günde 6 saat aktivite yüz yüze eğitim verilecektir.

Köylerdeki her kademe imam hatip ilkokul, ortaokul ve ortaokullarda il / ilçe milli eğitim müdürlükleri ile işbirliği içinde il sağlık kurullarınca verilecek kararlar doğrultusunda tüm dersler yüz yüze eğitim ile verilecektir. ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerleri.

Birleştirilmiş sınıf uygulamaları uygulayan tüm ilkokullarda sınıflar yüz yüze verilecektir.

Türkçe, Hayat Bilgisi, Matematik, Fen, Sosyal Bilimler, T.C. İhtilal tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil dersleri yüz yüze eğitim ile yapılacaktır.

İmam Hatip Lisesi 8. Sınıf Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, T.C. Yüz yüze eğitim yoluyla devrim tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlakı, yabancı dil, Kuran ve Arapça dersleri verilecektir.

Lise hazırlık sınıflarında ve 12. sınıflarda okul idaresi tarafından belirlenen ortak, seçmeli ve meslek dersleri bizzat, geri kalanı ise uzaktan öğretilecektir.

Yüz yüze eğitim dışındaki tüm dersler uzaktan eğitimle tamamlanacak, uzaktan eğitimde ders süresi 30 dakika içinde planlanacak ve okul idareleri öğrencilere eğitim yoluyla destek olacak adımlar atacak uzaktan.

Çocuğunu yüz yüze eğitim için okula göndermek istemeyen veliden yazılı izin alınacak, okula devam etmeyen öğrenciler okuldan atılmayacaktır ancak velileri tarafından okula gönderilmeyen öğrenciler Derslerine uzaktan eğitim ile devam edecekler ve derslerinin müfredatından sorumlu olacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir