Transfer Haberleri | Fenerbahçe forvete dünya yıldızını alıyor!

Fenerbahçe, transfere doyamıyor. Süper Lig’e yeni transferleriyle Rizespor’u 2-1 galibiyetle başlayan sarı-lacivertli takım, Gökhan Gönül ve Sosa’nın golleriyle tarihi bir imza attı. Sportif direktör Emre Belözoğlu transfer bombasını patlatmak üzere …

Transfer döneminin en çok transfer edilen ve konuşulan takımlarından biri olan Fenerbahçe için tek gol şampiyonluk. Süper Lig’e Rizespor galibiyetiyle başlayan sarı-lacivertli takım, transfer çalışmalarına devam ediyor.


HEMEN TRANSFER
Henüz resmi bir açıklama olmamakla birlikte futboldan ayrılan ve tüm transferlere sportif direktörlük pozisyonu ile imza atan teknik direktör Erol Bulut ve Emre Belözoğlu tek seferde 12 transfer imzaladı.


CAP DÜN GECE GELDİ
Son olarak dün gece Tisserand’ı İstanbul’a getiren Fenerbahçe’nin transferini çok geçmeden açıklaması bekleniyor. Kongolu savunma oyuncusu ile 3 yıllık sözleşme imzalanması beklenirken, Wolfsburg’a 2,5 milyon euro ödeneceği ortaya çıktı. Fenerbahçe, öncelik verdikleri savunma takviyesini bitirdi. Sarı ve lacivertli takım, 27 yaşındaki defans oyuncusu ile 13. imzasını tamamlamış olacak.


TÜMER, METİNİ DUYURDU
Son günlerde eski Fenerbahçeli ve sporcu Tümer Metin, Emre Belözoğlu ile tanıştığı ve Fenerbahçe için 30 gol atacak bir golcünün geleceği müjdesini verdi. Bu açıklamanın ardından taraftarlar arasında büyük bir merak yaşandı.

MURIQI LAZIO’DA
Sarı-lacivertli takımın, Vedat Muriqi’nin takımdan resmi olarak ayrılmasının ardından forvet transferini tamamlayacağı öğrenildi. Vedat Muriqi dün Lazio ile resmi olarak sözleşme imzaladı. Sarı-lacivertli ekip bu transferden 20 milyon euro + ikramiye için anlaşmaya vardı.


TARİHİ HAREKET: MANDZUKİC
Bu sıcak gelişmenin ardından hücum hattını kırmak için adımlar atan Emre Belözoğlu’nun kadrosu ortaya çıktı. Belözoğlu, Tisserand’ın gelmesinin hemen ardından Mario Mandzukic ve Edin Visca için kolları sıvadı.


BU HAFTA İSTANBUL’DA TOPLANTI
Bu hafta, transferinden sorumlu Mandzukiç teknik direktörü Ivan Cvjetkoviç ile bir görüşme planlanıyor. Ancak Hırvat yıldızın transferini hemen bitirmek zor görünüyor.


SERBEST SEZON …
Öte yandan Visca için çok fazla trafik olacak. Takımın en büyük isimlerinden biri olan Bosnalı yıldızın satışıyla Başakşehir pek ilgilenmiyor. Ancak hem Visca’nın Fenerbahçe’ye gelme arzusu hem de sezon sonunda sözleşmesinin sona ermesi bu transfer şansını artırıyor.


HASTA YÖNETİMİ
Mandzukic gibi 30 yaşındaki oyuncunun da kısa sürede anlaşması zor görünüyor. Fenerbahçe, hücum hattına yapılacak takviyelerle aceleci olmak istemiyor. Lemos ve Tisserand ile Sarı-Lacivertliler Mandzukic ve Visca’ya sabırlı olacaklar.


SATIŞ KAYITLARI
Fenerbahçe, dün Lazio’ya resmen imza atan Vedat Muriqi ile tarihi bir randevu imzaladı. 2018 yılında Giuliano ve Josef de Souza’nın Arap ülkelerine toplam 22 milyon Euro’ya satışları ve Eljif Elmas ve Muric’in İtalya transferlerinden sonra 37 milyon Euro’luk gelirleri kulüp tarihine geçti. Fenerbahçe, 3 yılda 70 milyon Euro’nun üzerinde transfer satışı yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir