YÖK’ten kayıt açıklaması

7 Ekim Yüksek Öğretim Yürütme Kurulu toplantısında alınan kararlar Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) internet sitesinde duyuruldu.

Toplantıda alınan kararlara göre 2020 Sağlık Lisansı Tamamlama Kapsamında YÖK tarafından üniversitelere yerleştirilen ancak kayıt tarihleri ​​içinde çeşitli nedenlerle kayıt olamayan adaylar mazeret sunacak. İlgili üniversiteler bunları değerlendirecek ve mazeretleri kabul edilenler 16 Ekim’e kadar kayıt yaptırabilecek.

DOKTORUN RAPORU YETERLİ
YKS 2020’ye yerleştirilen öğrencilerde olduğu gibi, DGS 2020 ve Teknik Yüksek Lisans için 2020 Mühendislik Tamamlama yerleştirmesi sonucunda kayıt yaptıracak adaylarla ilgili bazı kararlar alınmıştır. Böylelikle sağlık raporu talep edilen programlara kayıt yaptıran adaylar, herhangi bir hastalığı olmadığına dair hazırlanmış tek sağlık raporu ile kayıt yaptırabilecekler. Öğrencilerin programa kayıt olmak için gerekli belgeleri temin etmekte yaşayabilecekleri zorluklar da dikkate alınmıştır. Bir programa kayıt olmak için adaylar, ‘Denizci Sağlık Doğrulama Sertifikası’, ‘Denizci Denizci Ol’ belgesi gibi talep edilen belgeleri ilgili kurum ve kuruluşlara yüksek öğretim kurumlarına gönderebileceklerdir. kayıt tarihinden itibaren 10 iş günü içinde geçerlidir. Kovid-19 hastası veya teması olan ancak karantinaya alındığı için kayıt olamayanların kayıt hakları saklıdır. Bu öğrenciler, durumlarını belgeleyen raporlarını, raporun tamamlanmasından itibaren 15 gün içinde uygun yüksek öğretim kurumuna sunarak kayıt yaptırabileceklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir